Degustace

Degustační stezka

Původ sklepů sahá do koce 19. století, kdy byly sklepy v Brodě nad Dyjí postaveny původními německými obyvateli. Bohužel z té doby nemáme žádné záznamy. Jediným přesnějším údajem je například nalezená cihla s letopočtem 1864, kterou jsme objevili při rekonstrukci našeho Degustačního sklepa.

Během degustace poznáte při třech zastaveních celý průběh výroby vína – od vypěstování hroznů, přes jejich zpracování až po naláhvování vína.

1. Degustační sklep
V intimním prostoru cihlového sklepa, jehož kapacita je pouze 15 lidí, jsou nejprve představena vína, která se budou ochutnávat. Následuje degustace vybraných vzorků.

2. Výrobní sklep
Zde Vám ukážeme, jak víno vzniká. Necháme vás nahlédnout do technologie výroby a průběhu života vín. Můžete tu také ochutnat mladá vína před jejich naláhvováním.

3. Vinice
Provedeme vás jednou z našich vinic v blízkosti obou sklepů, dostane se vám výkladu o celoroční péči a specifických zákonitostech pěstování vín, následuje degustační procházka po viniční trati.

Po návštěvě vinice probíhá zbytek degustace opět v Degustačním sklepě. Průběh degustace a její rytmus se samozrejmě přizpůsobuje požadavkům klientů. V zimním období bude k dispozici i vytápěná stylová Vinárna.

Cena této tříhodinové komentované degustace s občerstvením je 500,- Kč bez DPH na osobu